Ieri, poliţiştii Compartimentului Urmăriri din cadrul Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba, sprijiniţi de jandarmi din cadrul Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Alba, l-au identificat şi reţinut, pe raza municipiului Alba Iulia, pe condamnatul Hăuca Mihăiţă care era urmărit la nivel naţional şi internaţional.
Urmăritul este posesorul unui mandat de executare a închisorii, fiind condamnat de Judecătoria Alba Iulia la executarea unei pedepse privative de libertate de 4 ani şi 5 luni închisoare pentru comiterea infracţiunilor de asociere pentru săvârşirea de infracţiuni şi înşelăciune în formă calificată.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud în vederea executării pedepsei.
Instruire la sediul DSVSA Alba cu reprezentanții operatorilor alimentari din cadrul abatoarelor, unităților de procesare carne roșie și lapte
La sediul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA)...
Deschide