Ieri, la ora 18.58, Politia municipiului Aiud a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că la un local public din Aiud, s-a produs un scandal.
Imediat, la faţa locului, s-au deplasat poliţiştii de ordine publică care au intervenit pentru aplanarea conflictului şi l-au identificat pe T.M., de 69 de ani, din Aiud, care, fiind sub influenţa băuturilor alcoolice a provocat un scandal şi a adresat injurii celor prezenţi în bar şi i-a ameninţat cu un cuţit ce îl avea asupra sa.
T.M. a fost condus la sediul Poliţiei Municipiului Aiud unde pe numele său au fost întocmite actele premergătoare cercetării sub aspectul comiterii infracţiunilor de ultraj contra bunelor moravuri şi tulburarea liniştii publice” şi port fără drept al cuțitului.
Programul Targului de Fete de pe Muntele Gaina
TÂRGUL DE FETE DE PE MUNTELE GĂINA sub semnul Bicentenarului nașterii...
Deschide