Ieri, în jurul orelor 12,35, poliţiştii Secţiei 6 Poliţie Rurală Jidvei au prins în flagrant 3 femei de 31, 25 şi 24 de ani, toate din comuna Jidvei, în timp ce sustrăgeau struguri de pe o parcelă cultivată cu vie aparţinând unei societăţi comerciale din comună.
Până la intervenţia poliţiştilor, cele 3 femei au reuşit să sustragă cantitatea de 1.500 de kilograme de struguri, cantitate ce a fost predată reprezentanţilor societăţii comerciale păgubite.
Faţă de cele 3 persoane prinse în flagrant, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de furt.
UN SPECTACOL PE CARE NU-L VEȚI UITA: OPERA ROCK „MEȘTERUL MANOLE”, LA SEBEȘ 18 MAI 2024 în BISERICA EVANGHELICĂ
Sâmbătă, 18 mai 2024, începând cu ora 19.30, vă invităm la Opera...
Deschide