Ieri, poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei Municipiului Sebeş, l-au identificat pe L.C.P., de 18 ani din comuna Şpring, despre care există suspiciunea că este autorul mai multor furturi de biciclete de pe raza municipiului Sebeş.
În urma cercetărilor efectuate de poliţişti a rezultat că în perioada 05 – 28.07.2014, tânărul a sustras 6 biciclete din scări de bloc şi de pe stradă, pe care ulterior le-a vândut.
Faţă de L.C.P., cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de furt precum şi în vederea stabilirii întregii sale activităţi infracționale şi recuperarea prejudiciului.
Secția de oncologie și compartimentul de hematologie revin în vechea locație – Corpul F al Spitalului din Alba Iulia
Începând de miercuri, 15 noiembrie 2023, secția de oncologie și...
Deschide