Ieri, la ora 18,10, Poliţiştii Postului de Poliţie Rimetea au fost sesizaşi cu privire la faptul că pe raza comunei a avut loc un accident de parapantă.
Din primele cercetări efectuate de poliţiştii deplasaţi la faţa locului, a rezultat că P.A., un bărbat în vârstă de 36 de ani, din Cluj Napoca, în timp ce efectua un zbor de agrement cu parapanta, la aterizare, la contactul cu solul, s-a dezechilibrat şi a fost trântit la pământ, suferind leziuni corporale la nivelul unui membru inferior.
Bărbatul a fost preluat de un echipaj SMURD şi transportat la Spitalul Municipal Aiud, pentru îngrijiri medicale.
Trupa Amadeus la Sebes!
„ARMONII ÎN SEBEȘ” SÂMBĂTĂ, 19 AUGUST 2023, PARCUL TINERETULUI, ORA 19.00...
Deschide