Primul caz confirmat din Județul Alba este o persoana de sex feminin, în vârstă de 36 de ani, venită din Italia și aflată în carantină de la momentul sosirii în țară din data de 12.03.2020. Pacienta este în prezent internată la Secția de Boli Infecțioase a Spitalului Județean de Urgență din Alba Iulia. Starea de sănătate este buna. Conform ultimelor precizari, au aparut 29 de cazuri noi din care 12 Bucureşti, 7 Iaşi, 3 Ilfov, 2 Hunedoara, câte 1 caz în Alba, Bihor, Maramureş, Olt, Suceava. Vârstă celor infectați între 1 și 72 ani. Sunt atât contacti ai cazurilor pozitive existente, cât și persoane care au călătorit în zone afectate că de exemplu Spania, Italia, Marea Britanie
Urmăriți filmulețul! Un exemplu de cum isi trateaza pacientele ginecologul Mostafa Ismail. ,,Din ziua publicării acestui video, mi-e teama sa mai ies din casa!”- scrie femeia.
In urma cu puțin timp, ginecologul Mostafa Ismail a creat un...
Deschide