Sâmbătă, poliţiştii din cadrul Poliţiei Orașului Abrud, l-au identificat şi reţinut pe T.F.G., un bărbat în vârstă de 30 de ani, din Abrud, cunoscut cu antecedente penale, despre care există suspiciunea că este autorul unei infracţiuni de furt prin care a cauzat un prejudiciu în valoare de 1.021 lei.
Din primele cercetări efectuate de poliţişti, a rezultat că în noaptea de 07/08.03.2014, T.F.G. a pătruns prin efracţie în biroul unei societăţi comerciale din Abrud de unde a sustras suma de 1.021 lei. Bărbatul mai este cercetat şi într-un dosar penal privind o infracțiune de furt calificat, comis în formă continuată, motiv pentru care, poliţiştii l-au reţinut şi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Câmpeni, cu propunere de sesizare a instanţei de judecată.
Parchetul şi-a însuşit propunerea poliţiştilor iar Judecătoria Cîmpeni a dispus arestarea preventivă, pentru o perioadă de 30 de zile.
Cercetările sunt continuate.
Instruire la sediul DSVSA Alba cu reprezentanții operatorilor alimentari din cadrul abatoarelor, unităților de procesare carne roșie și lapte
La sediul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA)...
Deschide