Detașamentul de pompieri Alba Iulia a intervenit ieri, la ora 16.20, pe raza loc. Galda de Jos – zona Deal, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un depozit de îngrășământ natural (gunoi de grajd), aparținând unei societăți comerciale. Pompierii militari au intervenit cu două autospeciale de intervenție, timp de peste 12 ore. Intervenția a fost îngreunată de depozitarea improprie a îngrășământului natural, iar ca urmare a acestui incendiu au ars aproximativ 50 tone de gunoi de grajd.
Secția de oncologie și compartimentul de hematologie revin în vechea locație – Corpul F al Spitalului din Alba Iulia
Începând de miercuri, 15 noiembrie 2023, secția de oncologie și...
Deschide