Ieri, Detaşamentul de pompieri Alba Iulia a fost solicitat să intervină pe str. Septimius Severus, din municipiu, pentru deblocarea unei uşi de apartament. Pompierii militari au intervenit cu o autospecială de intervenţie şi o ambulanţă SMURD, intrând în apartament, pe geamul de la balcon. În interior se afla o fetiță în vârstă de 3 de ani, puțin speriată, dar fără alte probleme.
Sfaturile ANPC la achiziționarea legumelor și fructelor proaspete
În urma rezultatelor recentei tematici de control, desfășurate de Autoritatea Națională...
Deschide