În data de 24.09.2014, orele 0900, poliţiştii Postului de Politie Berghin, în timp ce desfăşurau activităţi de control al traficului rutier pe D J 107, au oprit o autoutilitară condusă de un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Miercurea Sibiului, care transporta cantitatea de 1.225 kilograme legume (varză, cartofi, vinete, roşii şi ardei).
Cu ocazia verificărilor efectuate, poliţiştii au constatat că legumele erau transportate în mod ilegal, conducătorul autospecialei neputând prezenta documente de provenienţă şi transport pentru legumele din autoutilitară.
Faţă de conducătorul auto a fost luată măsura sancţionării contravenționale, în conformitate cu prevederile Legii 12/1990, iar întreaga cantitate de legume a fost ridicată în vederea confiscării.
Patru medici si Colegiul Medicilor Alba acuzați de fals intelectual si fals in acte publice, in dosarul ginecologului Mostafa Ismail! A fost depusă plângere penala!
La Parchetul de pe lângă Judecătoria...
Deschide