Aseară, la ora 18.00, Poliţia Orașului Cîmpeni a fost sesizată prin 112, cu privire la faptul că pe DN 75, in localitatea Scărişoara, s-a produs un accident rutier, soldat cu victime omeneşti.
Echipa de cercetare deplasată la locul accidentului, a constatat că o minoră în vârstă de 7 ani, din comuna Scărişoara, s-a angajat în traversarea străzii prin loc nepermis şi a fost surprinsă şi accidentată de un autoturism condus de M.D., un bărbat în vârstă de 29 de ani, din comuna Arieşeni.
În urma accidentului minora a suferit plăgi contuze şi o fractură de membru inferior şi a fost transportată la spitalul din Cîmpeni de unde a fost transferată la un spital din Cluj Napoca.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate.
EXPOZIȚIA „MATERIE ȘI ICOANĂ”, 29 SEPTEMBRIE 2023, ORA 17, aleea Muzeului Național al Unirii Alba Iulia
În data de 29 septembrie 2023, ora 17, va avea...
Deschide