De exemplu, cu ocazia unui control efectuat la o societate comercială din Sebeş care are ca obiect comercializarea produselor de panificaţie, s-a constatat că erau expuse, pentru comercializare, 179 produse de patiserie pentru care reprezentanţii societăţii nu a putut prezenta documente legale.
Administratorul societăţii comerciale a fost sancţionat contravenţional, în conformitate cu prevederilor Legii 12/1990 iar produse de patiserie, în valoare de 327 lei, au fost confiscate.
„ARMONII ÎN SEBEȘ”, sărbătoarea orașului, 18-21 august 2023.
În perioada 18 - 21 august 2023, la Sebeș se...
Deschide