Echipa pirotehnică din cadrul Detaşamentului de pompieri Alba Iulia s-a deplasat azi, la ora 11.50, în municipiu, pe str. Regina Maria pentru asanarea subsolului unei clădiri de muniţie rămasă neexplodată. Au fost ridicate o bombă de aruncător cal. 82 mm şi un proiectil exploziv cal. 100 mm. Acestea au fost găsite în urma unor lucrări de reabilitare. Muniţia a fost ridicată şi transportată în condiţii de siguranţă la depozitul special amenajat în vederea distrugerii.
Trupa Amadeus la Sebes!
„ARMONII ÎN SEBEȘ” SÂMBĂTĂ, 19 AUGUST 2023, PARCUL TINERETULUI, ORA 19.00...
Deschide