Detașamentul de pompieri Alba Iulia a intervenit în această dimineață, la ora 08.02, în municipiu, pe str. Traian, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească (adăpost animale), proprietatea lui F.E. Pompierii militari au acționat cu o autospecială de stins incendii. Ca urmare a acestui eveniment, au ars tavanul anexei gospodărești confecționat din lemn pe o suprafață de aproximativ 1 mp, 28 păsări, fiind salvate alte 16 păsări.
SEBEȘ: AU ÎNCEPUT LUCRĂRILE DE REABILITARE A CLĂDIRII MATERNITĂȚII DIN CADRUL SPITALULUI MUNICIPAL
Primarul Municipiului Sebeș, Dorin Nistor, anunță că astăzi au început lucrările...
Deschide