Poliţiştii Postului de Poliţie Lupşa îi cercetează penal, sub aspectul comiterii infracțiunilor de tăiere ilegală şi furt de arbori, pe doi bărbaţi din comuna Lupşa.
Din primele cercetări efectuate de poliţişti a rezultat că în perioada 01-20.10.2014 T.I.D., de 43 de ani împreună cu V.R., de 41 de ani, a tăiat şi sustras cantitatea totală de 30 de metri cubi de material lemnos, nemarcat, din locurile numite Jgheab şi Hoanca Jgheabului, pe care l-au transportat la domiciliul unui cetăţean din comună.
Cercetările sunt continuate pentru stabilirea întregii activităţi infracționale a celor doi bărbaţi.
Iata documentele! Patru dosare penale pentru doctorul Mostafa Ismail! Avocatul Poporului si Colegiul Medicilor confirma alte dosare. Încă o plângere penala la Politia Cugir si o sesizare la Colegiul Medicilor.
“Nu exista in viata nimic mai bun ca sanatatea.” (Platon), “Sanatatea...
Deschide