Ieri, 16.07.2013, ora 17.02, prin numărul unic de urgenţă 112, Poliţia oraşului Ocna Mureş a fost sesizată despre faptul că pe malul răului Mureş, pe raza satului Cisteiul de Mureş a fost găsit un cadavru uman. Deplasaţi la faţa locului, poliţiştii au stabilit că este vorba despre minorul de 10 ani, din Ocna – Mureş, ,care în ziua de 11.07.2013 a dispărut în apele râului, împreuna cu o altă minoră de 10 ani. Cadavrul a fost depus la morga din Ocna – Mureş, în vederea efectuări necropsiei şi stabilirii cauzei decesului.
Ginecologul Mostafa Ismail amendat cu 3.000 de lei in cazul Iuliei Kulcsar. Cercetarile continua.
Purtatoarea de cuvant a Directiei de Sanatate Publica Alba, Ioana Presecan,...
Deschide