Echipa pirotehnică din cadrul Detaşamentului de pompieri Alba Iulia s-a deplasat ieri, în com. Unirea, pentru asanarea unui teren de muniţie rămasă neexplodată. A fost ridicată o bombă de aruncător cal. 82 mm, găsită de un cetăţean în timpul unor lucrări de agricole. Muniţia a fost ridicată şi transportată în condiţii de siguranţă la depozitul special amenajat al inspectoratului, în vederea distrugerii ulterioare.
Trupa Amadeus la Sebes!
„ARMONII ÎN SEBEȘ” SÂMBĂTĂ, 19 AUGUST 2023, PARCUL TINERETULUI, ORA 19.00...
Deschide