Echipa pirotehnică din cadrul Detaşamentului de pompieri Alba Iulia s-a deplasat sâmbătă dimineața, în municipiul Blaj, pentru asanarea unui teren de muniţie rămasă neexplodată din albia râului Târnava, aval de podul spre loc. Veza. A fost ridicată o bombă de aviație tip SC de 70 kg, găsită de un cetăţean care se afla la pescuit. Muniţia a fost ridicată şi transportată în condiţii de siguranţă la depozitul special amenajat al inspectoratului, în vederea distrugerii ulterioare.
Urmăriți filmulețul! Un exemplu de cum isi trateaza pacientele ginecologul Mostafa Ismail. ,,Din ziua publicării acestui video, mi-e teama sa mai ies din casa!”- scrie femeia.
In urma cu puțin timp, ginecologul Mostafa Ismail a creat un...
Deschide