Poliţişti din cadrul Poliţie oraşului Abrud, ai Secţiei 10 Poliţie Rurală Abrud, împreună cu specialişti R.A.R Alba, au organizat ieri, 10 aprilie a.c., o acţiune pe DN 74 şi DN 74A, pentru prevenirea evenimentelor rutiere, comise pe fondul stării tehnice a autovehiculelor.
Cu această ocazie au fost aplicate 18 sancţiuni contravenţionale, din care 11 pentru defecţiuni tehnice constatate a autovehicule, unul pentru consum de alcool, restul constituind alte abateri de la normele legale. Valoarea sancţiunilor aplicate se ridică la suma de 3.400 lei.
VIDEO. Declaratii cutremuratoare la ,,ACCES DIRECT” despre ginecologul Mostafa Ismail.
Cristina, din Orastie, o alta pacienta a medicului ginecolog Mostafa Ismail...
Deschide