Ieri, la ora 17:40, la intersecția străzii Primăverii cu strada Ardealului din municipiul Alba Iulia, G.A.S., o tânără în vârstă de 19 ani, din comuna Sâncel, judeţul Alba, în timp ce conducea un autoturism, nu a acordat prioritate de trecere unei femei în vârstă de 79 de ani, din Alba Iulia, care era angajată în traversarea străzii pe trecerea de pietoni, acroşând-o.
În urma accidentului femeia a suferit mai multe leziuni în zona capului şi a bazinului şi a rămas internată în spitalul din Alba Iulia.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate.
„ARMONII ÎN SEBEȘ”, sărbătoarea orașului, 18-21 august 2023.
În perioada 18 - 21 august 2023, la Sebeș se...
Deschide