Sâmbătă, la ora 1330, Poliţia oraşului Abrud a fost solicitată să intervină pentru soluţionarea unui accident de circulaţie produs pe DN 74 A în localitatea Cărpiniş.
Echipa de cercetare deplasată la faţa locului, a stabilit că Antoniu M., de 41 ani, din oraşul Cîmpeni, în timp ce conducea un autoturism pe DN 74 A , pe raza satului Cărpiniş, pe direcţia de mers Abrud – Cîmpeni, se angajează în depăşirea neregulamentară a unui autoturism şi intră în coliziune cu o autoutilitară condusă de către Romul L., de 59 ani, din municipiul Alba Iulia, care circula regulamentar din sensul opus de mers.
În urma accidentului Antoniu M., a suferit leziuni corporale uşoare, fiind transportat la Spitalul orăşenesc Cîmpeni, nefiind necesara internarea acestuia.
Cercetările continuă.
Programul Targului de Fete de pe Muntele Gaina
TÂRGUL DE FETE DE PE MUNTELE GĂINA sub semnul Bicentenarului nașterii...
Deschide