Ieri, la ora 04,00, în urma unui control efectuat de către polițiștii Postului de Poliţie Sohodol, împreună cu silvicultori ai Ocolului Silvic Valea Arieşului, pe DJ 762, pe raza comunei Sohodol, a fost identificat G.M., din comuna Avram Iancu care transporta cu o autoutilitară, 50 de pomi de Crăciun, pentru care nu a putut prezenta documente legale de provenienţă şi transport şi fără ca brazii să fie marcaţi cu sigiliu-crotaliu.
Conducătorul autoutilitarei a fost sancţionat contravenţional, în conformitate cu prevederile Legii 171/2010 iar cei 50 de pomi de Crăciun au fost confiscaţi şi predaţi Ocolului Silvic Valea Arieşului, pentru valorificare.
În cursul aceleiaşi zile, poliţiştii din Mogoş împreună cu lucrători silvici din cadrul Ocolului Silvic Abrud, au găsit abandonaţi, în locul numit ”Dosul Negrilesei” de pe raza comunei Mogoş, 25 de pomi de Crăciun.
Aceştia au fost predaţi ocolului silvic, pentru valorificare.
Iata documentele! Patru dosare penale pentru doctorul Mostafa Ismail! Avocatul Poporului si Colegiul Medicilor confirma alte dosare. Încă o plângere penala la Politia Cugir si o sesizare la Colegiul Medicilor.
“Nu exista in viata nimic mai bun ca sanatatea.” (Platon), “Sanatatea...
Deschide