Ieri, poliţiştii Secţiei 7 Poliţie Rurală Sebeş, au oprit pentru control, pe DN 67C , pe raza comunei Săsciori, o autoutilitară condusă de J.D., de 38 de ani din comuna Şugag, care era încărcată cu 53 mc material lemnos.
În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au constatat că datele înscrise în avizul de însoţire a materialului lemnos nu corespundeau din punct de vedere cantitativ şi al speciei iar data nu era completată, motiv pentru care întreaga cantitate de material lemnos a fost confiscată iar conducătorul auto a fost sancţionat contravențional, conform Legii 171/2010, art. 19 lit. n şi art. 20, alin. 1 lit. „a” , cu amendă în valoare de 3.000 lei.
Ginecologul Mostafa Ismail amendat cu 3.000 de lei in cazul Iuliei Kulcsar. Cercetarile continua.
Purtatoarea de cuvant a Directiei de Sanatate Publica Alba, Ioana Presecan,...
Deschide