În data de 26.06.2014, poliţişti din cadrul Poliţiei municipiului Alba Iulia, împreună cu poliţişti ai Serviciului de Investigare a Fraudelor, au oprit pentru control, pe strada Tudor Vladimirescu din Alba Iulia, o autoutilitară condusă de un bărbat în vârstă de 34 de ani, din Dăbuleni, judeţul Dolj.
Conducătorul autoutilitarei nu a putut prezenta documente legale de provenienţă pentru pepenii verzi pe care-i transporta, motiv pentru care poliţiştii au luat măsura sancţionării sale contravenţionale, în conformitate cu prevederile Legii nr. 12/1990 iar cele 4.000 de kg de pepeni, transportate fără documente legale, au fost confiscate.
Din 7 mai, consultațiile medicale în regim ambulatoriu se efectuează în noul spațiu, din incinta Spitalului Județean de Urgență Alba Iulia
Începând de marți, 7 mai 2024, consultațiile medicale în regim...
Deschide