Ieri, poliţiştii de ordine publică şi investigarea fraudelor din cadrul Poliţiei Municipiului Sebeş au acţionat în pentru prevenirea şi combaterea evaziunii fiscale în piaţa din Sebeş.
Cu ocazia acestei acţiuni a fost identificat S.F.C, de 24 de ani, din Curtea de Argeș, judeţul Argeș, care oferea spre vânzare 120 de kg de fructe (portocale, lămâi şi pere) , pentru care nu a putut prezenta documente legale de provenienţă.
În conformitate cu prevederile Legii nr. 12/1990, tânărul comerciant a fost sancţionat contravenţional iar fructele oferite spre vânzare, au fost confiscate.
CUM AM DEVENIT UN SUPEREROU PLIN DE ENERGIE, DUPA UN MASAJ CU ULEI SI CATEVA PRODUSE NATURALE!
Ieri eram un simplu muritor care se lupta cu apatia si...
Deschide