Duminică, orele 0.10, poliţia Municipiului Blaj a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Mihai Eminescu din Sîncel, cu privire la faptul că în dreptul Școlii Generale din localitate a avut loc un accident rutier.
Poliţiştii deplasaţi la faţa locului a rezultat că V.M., de 45 de ani, din Blaj, în timp ce conducea un autoturism în direcţia Blaj-Jidvei, într-o curbă la stânga a pătruns pa contrasens şi a intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus regulamentar din sens opus de S.M., de 47 de ani, din comuna Jidvei.
În urma accidentului un bărbat în vârstă de 45 de ani, din comuna Jidvei, pasager în cel de-al doilea autoturism, a decedat, iar alţi doi bărbaţi, de 47 şi 40 de ani, din comuna Jidvei, au suferit leziuni corporale grave şi au fost transportaţi la spitalul din Alba Iulia.
Şoferul primului autoturism a suferit leziuni uşoare şi nu a fost necesară internarea sa în spital.
Cercetările sunt continuate.
A fost dispusa inceperea urmaririi penale in cazul celor 4 medici si a Colegiului Medicilor Alba!
La Parchetul de pe lângă Judecătoria Alba Iulia a fost depusă...
Deschide